Prośba rodziców:

 

Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego syna Filipka Jabłońskiego, ponieważ bez pomocy i wpłat dobrych ludzi nie zdołamy mu pomóc.

Filip urodził się z zespołem wad wrodzonych kostnych - wadą rdzenia kręgowego w odcinku lędźwiowym, zakotwiczeniem rdzenia kręgowego, wadami kości miednicy oraz prawej stopy. Ma niedorozwój kości piszczelowej, co oznacza, że jego prawa nóżka rośnie wolniej i dlatego jest krótsza. To wpływa na kłopoty z poruszaniem, wykrzywienie kręgosłupa, deformację ciała, a co za tym idzie – kalectwo.

 Jedynym ratunkiem na w miarę normalne życie jest skomplikowana operacja biodra i stopy, osteotomia kości piszczelowej i strzałkowej,  przeszczep ścięgien, implantacja gwoździa śródszpikowego, którego celem jest wydłużenie prawego podudzia.

Ta operacja może zostać przeprowadzona w Warszawie w Instytucie doktora Drora Paley’a - światowej sławy eksperta z zakresu ortopedii dziecięcej i jest jedyną szansą, by Filip był sprawnym, zdrowym dzieckiem i mógł w końcu bez przeszkód biegać, skakać i jeździć na swojej ulubionej hulajnodze.

 Staramy się pozyskać środki gdzie tylko możemy: od prywatnych darczyńców, media społecznościowe, kiermasze w szkołach, licytacje, zbiórki pod kościołami, imprezy kulturalne, fundacje itd. Każde wsparcie jest niezwykle cenne, tym bardziej, że czasu jest niewiele.

Zbiórka funduszy na operację odbywa się również przez fundację „siepomaga”. Na dzień dzisiejszy jest to kwota ok. 255 000 zł, a brakuje jeszcze ok. 84 000 zł.

Osoby, które poruszył los Filipa, prosimy o wsparcie

 

https://www.siepomaga.pl/filip-jablonski

 

Facebook zbiórki Filipa, którego sam prowadzi to - Dycha dla Filipa

 

Rzetelność powyższych informacji można sprawdzić na siepomaga filip-jablonski oraz TVP Panorama Lubelska wydanie z 5.09 , a także na portalu zbiorki.gov.pl (nr 2023/3838/KS)

 

 

Dziękujemy  Beata i Marcin Jabłońscy, rodzice Filipa